فرمانده سالار مطالعه امکانات اینترنت

فرمانده سالار: مطالعه امکانات اینترنت اسماعیلی کتابخانه راه اندازی اولین کتابخانه عمومی ویژه بانوان

گت بلاگز بین‌الملل ترامپ مدیر «اِف بی آی» را برکنار کرد

کاخ سفید اعلام کرد که «جیمز کومی» مدیر اداره تحقیقات فدرال آمریکا از سمت خود برکنار شد.

ترامپ مدیر «اِف بی آی» را برکنار کرد

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان به نقل از «سی اِن اِن»، کاخ سفید روز سه شنبه اعلام کرد که «جیمز کومی» مدیر «اِف بی آی» از سمت خود برکنار شد.

عبارات مهم : آمریکا
«شون اسپایسر» سخنگوی کاخ سفید در خصوص برکناری جیمز کومی گفت: «رئیس جمهور آمریکا توصیه دادستان و معاون دادستان را اطراف برکناری مدیر اداره تحقیقات فدرال- اف بی آی- پذیرفته است».

شایان ذکر است که جیمز کومی هفته گذشته در برابر اعضای کمیته قضایی مجلس سنا مدعی شد که «صدها و هزاران» رایانامه حاوی اطلاعات محرمانه از سوی «هما عابدین» دستیار ارشد «هیلاری کلینتون»- وزیر خارجه سابق آمریکا- به یک رایانه خانگی و یکسان میان وی و همسرش «آنتونی وینر»- عضو سابق کنگره از ایالت نیویورک- ارسال شده است است.

یافته های کنونی «اِوان پرز» خبرنگار سی اِن اِن حاکی از آنست که بیانات جیمز کومی در مورد شمار رایانامه های ارسالی از سوی عابدین به شدت اغراق آمیز بوده و اینکه اِف بی آی در تلاش جهت یافتن راهی جهت تصحیح این خطاست.

هنوز مشخص نیست که جیمز کومی به چه علت در جلسه شهادت خود در برابر کمیته قضایی مجلس سنا، در بیان تعداد این رایانامه ها اغراق کرده هست.

این در حالی است که «هیلاری کلینتون» نامزد دموکرات و بازنده انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا سه شنبه هفته گذشته (دوم ماه مه) در مصاحبه ای با «کریستین امانپور» خبرنگار سی اِن اِن ضمن پذیرش مسئولیت شکست خود در انتخابات ریاست جمهوری، وقت بندی نامه ارسالی از جانب جیمز کومی در روز ۲۸ اکتبر و افشاگریهای ویکی لیکس را به عنوان فاکتورهای مهمی در این شکست برشمرد و ادعا کرد که «چنانچه انتخابات در روز ۲۷اُم اکتبر برگزار شده است بود، وی به عنوان مدیر جمهور آمریکا برگزیده می شد».

انتهای خبر/

واژه های کلیدی: آمریکا | انتخابات | هیلاری کلینتون | انتخابات ریاست جمهوری | بین الملل | آمریکا | دونالد ترامپ | کاخ سفید

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog