فرمانده سالار مطالعه امکانات اینترنت

فرمانده سالار: مطالعه امکانات اینترنت اسماعیلی کتابخانه راه اندازی اولین کتابخانه عمومی ویژه بانوان

گت بلاگز زنجان انتظار فرج از نیمه خرداد کشم…

قیام 15 خرداد جنبشی ماندگار و اثر گذار است و نقطه عطفی در کارنامه انقلاب اسلامی کشور عزیزمان ایران به شمار می رود این قیام، سر شروع تحوّلات و دگرگونیهای شگ

انتظار فرج از نیمه خرداد کشم...

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان؛ 15خرداد 1342 را می توان با روزی که رسول خدا(ص)دعوت خويش را آشکار کرد مقايسه نمود.
با اين تفاوت که پيامبر(ص) اسلام ناب را به وحی از خدا گرفته بود و سلاله پاک او،امام خمينی(ره) غبار قرن ها بدعت و تحريف و کج انديشی که بر آن نشسته بود را زدود و اسلام ناب محمدی(ص) را همانگونه که در صدر بود، ارائه کرد.

عبارات مهم : اسلام
تقریباً در سال 40 بود که شاه در جهت طرح انقلاب سفیدش در صدد برگزاری رفراندومی بود از آنجا که در این انقلاب شاه نکاتی از طرف آمریکاییها دیکته شده است بود که استقلال آبرو و حیسیت ملت کشور عزیزمان ایران را خدشه دار می کرد روحانیت به پیشگامی امام (ره) به مخالفت باآن پرداختند .
رژیم در تصویر العمل به این تحریم صحبت شدید الحنی علیه روحانیت کرد و در ضمن آن صحبت به علما حمله کرد و کلمات زشتی در این سخنان به کار برد. نتیجه این شد که امام و مراجع در آخرهای سال 41 و محرم سال 42 که در ماه خرداد بود به دسته جات حسینی و منبری ها و وعاظ توصیه کردند که خودشان را در دهه محرم در پرتو نهضت اباعبدالله الحسین(ع) جهت دفاع از حریم اسلام آماده کنند و پاسخ دربار را که خیلی مفتضحانه به جنگ ارزشهای اسلامی و روحانیت آمده بود بدهند.

نتیجه این آماده باش این شد که دهه محرم به افشاگری علیه نظام پهلوی انجامید. عاشورای همان سال خود امام هم در مدرسه فیضیه یک صحبت بسیار تند علیه نظام انجام داد ،امام خمینی با صدای بلند خطاب به شاه فرمود:آقا! من به شما نصیحت می‏کنم؛ ای آقای شاه! ای جناب شاه! من به تو نصیحت می‏کنم؛ دست بردار از این کارها. آقا! اغفال دارند می‏کنند تو را. من میل ندارم که یک روز اگر بخواهند تو بروی، همه شکر کنند… اگر دیکته می‏دهند دستت و می‏گویند بخوان، در اطرافش فکر کن… نصیحت مرا بشنو… ربط مابین شاه و اسرائیل چیست که شرکت امنیت می‏گوید: از اسرائیل حرف نزنید… مگر شاهْ اسرائیلی است؟
دستگیری امام خمینی (ره)

واکنش رژیم این بود که فردای آن روز که 14 خرداد بود امام را دستگیر و به پایتخت کشور عزیزمان ایران انتقال یافته و خبر از اعدام امام در روزنامه ها از قول مدیر ساواک پخش شد.
به دنبال این خبر مردم در قم و ورامین کفن پوش شدند و طلاب در پایتخت کشور عزیزمان ایران تحصن کردند.
رژيم آمريکايی شاه، سراسيمه از آنچه در پيش بود، قيام را به خون کشيد و منجر به کشته شدن چند صد نفری مردم ورامین و قم شد.

آزادی امام امٌت
جنبش پانزده خرداد، اگرچه تصویر العمل طبيعی مردم مسلمان در برابر مصوٌبات خلاف اسلام رژيم و بازداشت امام خمينی(ره) بود، آزادی فوری ايشان را در برنداشت. از اين رو، اعتراض ها از همه نقاط ادامه داشت و آخر علمای طراز اوٌل کشور،برای چاره جويی، در پایتخت کشور عزیزمان ایران اجتماع کردند. رژيم حاکم که از يک پانزده خرداد ديگر بيمناک بود، کوشيد آنها را پراکنده سازد و قدمی در راه خواست آنها برندارد. از طرفی مراجع تقليد، اعلاميه ای صادر کردند مبنی بر اين که امام خمينی (ره ) مجتهد جامع الشرايط و مرجع تقليد است و براساس قانون، از محاکمه و تعرٌض مصون هست. سپس منشتر شدن اين مطلب، رژيم خود به خود مجبور شد جهت فرو نشاندن نارضايتی های عمومی، امام خمينی را در هجدهم فروردين 1343 آزاد کند.
پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل حکومت اسلامی، اسلامیت خود را از نتیجه قیام 15 خرداد وسخنرانی های افشاگرانه و آگاهی دهنده امام دارد.

بعد از 15 خرداد هم این صحبت ها با قانون کاپیتولاسیون ادامه یافت و آن آگاهی انقلابی را در اقشار ملت کشور عزیزمان ایران گسترش داد. دانشگاه با حوزه یکی شدند و زیاد روشنفکران که مخالف نظام بودند همراه با روحانیون به صورت علنی بر علیه رژیم شاه فعالیت کردند .

و ديری نپائيد که طلايه بهمن 57 نمايان شد و ياران امام(ره) که آن روزها می فرمود؛ در رحم مادران و صلب پدران و يا گهواره ها هستند، نيز از راه رسيدند. همه آمده بودند و آماده بودند تا «فلک را سقف بشکافند و طرحی نو دراندازند» و انداختند.
انتهای پیام/ن

واژه های کلیدی: اسلام | ایران | اسلامی | انقلاب | انقلابی | روحانیت | 15 خرداد | دستگیری امام خمینی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog