فرمانده سالار مطالعه امکانات اینترنت

فرمانده سالار: مطالعه امکانات اینترنت اسماعیلی کتابخانه راه اندازی اولین کتابخانه عمومی ویژه بانوان

گت بلاگز علمی پزشکی هزاران استارتاپ در صف انتظار دریافت حمایت هستند

معاون علمی فناوری مدیر جمهور گفت: اقتصاد دانش بنیان در اثر بروز یک اتفاق فرهنگی و مبتنی بر عقل و دانش ایجاد شده است هست.

هزاران استارتاپ در صف انتظار دریافت حمایت هستند

به گزارش خبرنگار حوزه فن آوری های نوینگروه علمی پزشكی گروه تحریریه سایت جوان؛ سورنا ستاری در همایش معلم، تولید و اقتصاد دانش بنیان که امشب در سالن اجلاس سران با حضور مدیر جمهور برگزار شد اظهار داشت: نشانه ما عوض کردن رویکرد اقتصادی بوده است تا از مبنای نفت به مبنای فکر و ایده حرکت کنیم.یک اتفاق تازه ای طی چهار سال گذشته افتاده است و در آن رویکرد اقتصادی از اقتصاد مبتنی بر منابع نفت به اقتصاد بر مبنای عقل و دانش عوض کردن کرده و اقتصاد کشور به سمت دانش بنیان شدن انتقال یافته شده است است.
وی بیان کرد: عوض کردن اقتصاد و درگیری آن به سمت دانش بنیان در اثر یک فرهنگ تازه در جامعه شکل گرفته است و معاونت علمی فناوری از پژوهش سراهای دانش آموزی حمایت خاص ای می کند و این حرکت در جهت تجهیز وسایل در حوزه های نانو، سلول های بنیادی است تا یک عوض کردن نگرش جدی در نظام آموزشی ایجاد شود.

عبارات مهم : فعالیت

ستاری ادامه داد: دانشگاه های امروزه نسبت به سال های قبل تفاوت های اساسی پیدا کرده و مناطق نوآوری و هزاران استارت آپ در این مراکز شکل گرفته است که از دل این مناطق شرکت های دانش بنیان راه اندازی شده است است.
وی عنوان کرد: شرکت های دانش بنیان زندگی مردم را تحت تأثیر قرار داده و اتفاقات خوبی امروزه در ساختار اداری ایجاد شده است است.
ستاری ادامه داد: شرکت های دانش بنیان با تکیه بر نیروهای انسانی و افراد نخبه مشغول فعالیت می باشند و در حال حاضر بیش از 3 هزار شرکت دانش بنیان مشغول به فعالیت هستند و هزاران استارت آپ در صف انتظار هستند.
ستاری تأکید کرد: شرکت های دانش بنیان هفته ای 10 درصد رشد می کنند و همه اینها باعث شده است نظام سرمایه گذاری جدیدی تحت عنوان خطرپذیر و یک نوع تفکر تازه در اقتصاد کشور ایجاد شود.
وی با بیان اینکه در یک زمانی بانک ها و خودروسازان جزو شرکت های بزرگ محسوب می شدند، گفت: در حال حاضر شرکت هایی همچون گوگل، مایکروسافت جزو شرکت های درآمد زا محسوب می شوند و در کشورمان پنج استارت آپ دانشگاهی داریم که درآمدشان بیش از دو هزار میلیارد تومان است.
ستاری ادامه داد: در حوزه تأمین مالی صندوق نوآوری و شکوفایی بسیار خوب عمل کرده و در سال ۹۶ بودجه ای به میزان ۳ هزار میلیارد تومان جهت این صندوق در نظر گرفته شده است است و این اتفاق تازه جوانان را به کارآفرینی امیدوار کرده و انگیزه ای دو چندان به آنها می دهد.
وی خاطرنشان کرد: در بسیار از شرکت های دانش بنیان فعال در کشور متخصصان ایرانی مقیم خارج مشغول به فعالیت هستند و این نشان دهنده ایجاد یک فضای تازه جهت برگشت مغزهای کشور است و دولت از یک قانون مرده ای که سال ها خاک می خورد استفاده کرده و با تأمین منابع مالی و برطرف موانع قانونی آن را راه اندازی کرده است.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: فعالیت | اقتصاد | اقتصادی | شرکت های دانش بنیان | سورنا ستاری | معاون علمی مدیر جمهور | اشتغال |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog